15-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
366 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 7,4 mlrd so'm bo'lgan 1 603 ta lot 11,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 4,3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,8 mlrd so‘m
Buxoro viloyati Kogon tumanida joylashgan boshlang‘ich narxi 2,6 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligini Buxoro viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi issiqxona majmuasi 3,5 mlrd so‘mga sotildi.
Navoiy viloyati Qiziltepa tumanida joylashgan boshlang‘ich narxi 1,1 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligini Navoiy viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi qurilishi tugallanmagan bino 1,4 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 121 ta
• oshlang'ich narxi 2,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,8 mlrd so‘m
Toshkent viloyati Quyichirchiq tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 245,4 mln so‘m bo‘lgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi balansidagi bo‘sh turgan bino 1,4 mlrd so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 299 mln so‘m
• sotilgan narxi 330 mln so‘m
• yer maydoni 0,5 ga
Toshkent viloyati Angren shahridan boshlang‘ich narxi 55,5 mln so‘m bo‘lgan savdo do‘koni qurish uchun 5 sotix yеr uchastkasi 61,1 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 15 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 366 лота. Также было реализовано 1 603 объекта со стартовой ценой 7,4 млрд сумов за 11,6 млрд сумов.
• Тепличный комплекс, принадлежащее территориальному управлению Бухарской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в Каганском районе Бухарской области, со стартовой ценой 2,6 млрд сумов продано за 3,5 млрд сумов.
• Недостроенное здание, принадлежащее территориальному управлению Навоийской области Агентства по управлению государственными активами, расположенная в Кизилтепинском Навоийской области, со стартовой ценой 1,1 млрд сумов продана за 1,4 млрд сумов.
• Пустующее здание, принадлежащее общеобразовательной школе, расположенной в Куйичирчикском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 245,4 млн сумов сдано в аренду за 1,4 млрд сумов.
• стартовая цена 299 млн сум
• цена продажи 330 млн сум
• площадь земельного участка 0,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Ангрен Ташкентской области, площадью 5 сотки, со стартовой ценой 55,5 млн ​​сумов продан за 61,1 млн сумов для строительства торгового магазина.