“YANGIYOʻL TUMAN LABORATORIYA” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tanlash boʻyicha eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi Oʻzbekiston Respublikasining “Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida”gi Qonuni va Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-101-son qarori talablariga asosan Toshkent viloyati, Yangiyoʻl tumanidagi “YANGIYOʻL TUMAN LABORATORIYA” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tavsiya etish uchun tanlov eʼlon qiladi. Tanlovda Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari hamda chet el davlatlari fuqarolari ishtirok etishi mumkin.
• iqtisodiyot, qishloq xoʻjaligi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qishloq xoʻjaligi sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, boʻlim boshligʻi) lavozimlarida kamida 1 (bir) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, oʻsimliklar karantini, himoyasi va agrokimyo sohalari tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• iqtisodiyot, qishloq xoʻjaligi sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar;
• iqtisodiyot, qishloq xoʻjaligi va/yoki boshqaruv sohasidagi jinoyatlari uchun sudlanganligi tugallanmaganligi mavjud boʻlmaslik;
MS Office (Word, Excel)– ishonchli foydalanish.
• Avtobiografiya (batafsil koʻrsatilsin);
• Tavsifnoma (viloyat yoki tuman (shahar) hokimligi);
• Kasbiy maʼlumotni, ish staji va malakasini tasdqlovchi hujjatlar, sertifikatlar;
Tanlov oʻtkazish muddati — tanlovga xujjatlarini qabul qilish muddati tugagandan soʻng 5 ish kuni davomida oʻtkaziladi.
Tanlov takliflari va hujjatlar yopiq konvertlarda va konvertning ustki qismida tanlovda ishtirok etuvchi nomzodning tanlovda ishtirok etish uchun arizasi ilova qilingan xolda taqdim qilinadi.

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of YANGIYUL TUMAN LABORATORIYA LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "YANGIYUL TUMAN LABORATORIYA" LLC in the Yangiyul district, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
• have higher education in the field of economics, agriculture or legal speciality;
• have experience in managerial positions, including managerial (director, deputy director, head of department) positions in the field of agriculture for at least 1 (one) year;
• persons with experience in the use of technological and automated, including experience in the field of plant quarantine, protection and agrochemistry;