Chorvachilik fermasi bo‘yicha savdo jarayonlari yuzasidan axborot
Unga ko‘ra, savdo jarayonining ikkinchi bosqichiga o‘tgan talabgorlardan 2023 yil 25 yanvar soat 18-00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar tijorat takliflari, ya'ni sotib olish narxi, to‘lov muddati va to‘lov qobiliyati bo‘yicha takliflar “E-auksion elektron savdo platformasi orqali qabul qilinadi.
Ushbu aktivlar bo‘yicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichida ishtirok etgan barcha talabgorlarga Ishchi organ tomonidan jarayon yuzasidan xabarnomalar yuboriladi.
O‘z navbatida, savdolarning birinchi bosqichida taklif kelib tushmaganligi sababli savdosi o‘tkazilmagan chorvachilik fermalari bo‘yicha “E-auksion elektron savdo platformasi orqali takliflarni qabul qilish 15 kun muddatga uzaytirildi.

The first stage of the sales process for a livestock farm located in Ostana mahalla of Shavat district of Khorezm region has been completed and a relevant decision of the State Tender Commission has been made.
According to the decision, commercial proposals on the purchase price, payment term and solvency of the applicants passed to the second stage of sales process will be accepted through the electronic trading platform "E-auksion" until 18:00 (Tashkent time) January 25, 2023.
The working body will send individual notifications to all applicants who participated in the first stage of sales on this asset.
In turn, the acceptance of proposals through the electronic trading platform "E-auksion" for livestock farms, for which no proposals were received at the first stage of sales, has been extended for the period of 15 days.