Chorvachilik fermasi bo‘yicha savdo jarayonlari yuzasidan axborot
Unga ko‘ra, savdo jarayonining ikkinchi bosqichiga o‘tgan talabgorlardan 2023 yil 25 yanvar soat 18-00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar tijorat takliflari, ya'ni sotib olish narxi, to‘lov muddati va to‘lov qobiliyati bo‘yicha takliflar “E-auksion elektron savdo platformasi orqali qabul qilinadi.
Ushbu aktivlar bo‘yicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichida ishtirok etgan barcha talabgorlarga Ishchi organ tomonidan jarayon yuzasidan xabarnomalar yuboriladi.
O‘z navbatida, savdolarning birinchi bosqichida taklif kelib tushmaganligi sababli savdosi o‘tkazilmagan chorvachilik fermalari bo‘yicha “E-auksion elektron savdo platformasi orqali takliflarni qabul qilish 15 kun muddatga uzaytirildi.

Информация о процессах торгов животноводческой фермы
Завершен первый этап процесса торгов по животноводческой ферме, расположенной в махалле «Остана» Шаватского района Хорезмской области и принято соответствующее решение Государственной тендерной комиссии.
Согласно решению, коммерческие предложения по покупной цене, сроке оплаты и платежеспособности от претендентов, прошедших на второй этап процесса торгов будут приниматься через электронную торговую платформу «E-auksion» до 18:00 (Ташкентское время) 25 января 2023 года .
Рабочим органом будут разосланы индивидуальные уведомления всем претендентам, участвовавшим на первом этапе торгов по данному активу.
В свою очередь, прием предложений через электронную торговую платформу «E-auksion» по животноводческим фермам, по которым на первом этапе торгов не поступили предложения, продлен сроком на 15 дней.