O‘z navbatida, ushbu jarayonga xorijiy professional konsultantlar bilan bir qatorda ko‘plab mahalliy konsalting kompaniyalari ishtirok etgani mazkur sohada raqobat muhiti yanada oshayotganligini hamda mahalliy bozorda salohiyatli konsalting kompaniyalar soni ortib borayotganligini ko‘rsatadi.
Saralash natijasida, Portfolio Investments va Gemstone Capital konsorsium kompaniyalari xususiylashtirish bo‘yicha konsultant sifatida tanlov g‘olibi deb topildi.
Portfolio Investments vа Gemstone Capital konsorsium kompaniyalari O‘zbekistonda faoliyat yuritayotgan investision kompaniyalar bo‘lib, turli xizmatlar, jumladan, brokerlik, aktivni boshqarish va konsalting xizmatlarini davlat organlari, korporatsiyalar va moliyaviy institutlarga ko‘rsatadi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi jalb etilgan professional konsalting kompaniyalari bilan birga ushbu aktivning raqobat tamoyillariga asoslangan shaffof va muvaffaqiyatli sotilishi uchun barcha choralarni ko‘radi.

In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 51 percent shares in the authorized capital of JSC "Dori-Darmon", the following is declared.
During the selection processes, 8 proposals were received from professional organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, Portfolio Investments and Gemstone Capital consortium companies was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
Portfolio Investments and Gemstone Capital are investment companies in Uzbekistan providing various services, including asset management, brokerage and consultancy services to government agencies, corporations and financial institutions.
The State Assets Management Agency together with the selected professional consulting companies will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.