Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2025 yil 20 yanvarga qadar 7 nafar xalqaro va mahalliy investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan kelib tushgan arizalarni oʻrganish natijasida, barcha talabgorlar yuqoridagi mezon talablariga toʻliq mos deb topilgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2025-yil 15-mart soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, Konsultant tomonidan raqobat muhitini taʼminlash maqsadida savdo jarayonlariga yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish ishlari parallel ravishda amalga oshiriladi va Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish davom ettiriladi.
Shu bilan birga, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida oʻtkazish talab etiladi. Bunda, mazkur kafolat toʻlovi (zakalat) jarayon yakunida ishtirokchilarga qaytariladi, xususiylashtirish jarayoni gʻolibi boʻlgan talabgorning kafolat toʻlovi (zakalati) – sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida Xususiylashtirish jamgʻarmasiga oʻtkaziladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “Portfolio Investments” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Автоойна”
В соответствии с объявлением, опубликованным Агентством госактивов от 18 декабря 2024 года, процесс приватизации государственной доли в уставном капитале ООО "Автоойна" (далее – "Актив") продолжился с этапа приема заявок по выражению заинтересованности (Expression of Interest) .
В рамках этапа приема заявок, Консультантом по приватизации компанией Portfolio Investments (далее – "Консультант") были проведены широкомасштабные маркетинговые мероприятия, включая рассылку инвестиционных тизеров потенциальным инвесторам. В результате, до 20 января 2025 года Консультанту поступили заявки от 7 международных и местных инвесторов, выразивших заинтересованность по приобретению.
После подписания Соглашений о неразглашении (NDA), участники  получат доступ к виртуальной комнате данных (VDR), содержащей детальную финансовую, юридическую и операционную информацию об Активе, включая аналитический отчет, подготовленный Консультантом для подготовки своих Обязывающих предложений (BO).
Обязывающие предложения () по приобретению Активов принимаются со стороны Консультанта до 23:59 (по Ташкентскому времени) 15 марта 2025 года.
Вместе с тем, до этого срока претендентам необходимо перечислить, через личный кабинет в электронной торговой платформе «E-auksion»не менее 1% от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения в качестве гарантийного платежа (заклад). Этот гарантийный платеж (заклад) будет возвращен участникам по завершению процесса. Однако для победителя процесса приватизации этот платеж будет засчитан как часть выкупного платежа и переведен в Фонд приватизации.
Личный кабинет и показатели расчетного счета, открываемые на электронной торговой платформе «E-auksion», будут направлены участникам со стороны Консультанта посредством индивидуальных писем (Process letter) о процессе торгов.