15-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
438 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 36,1 mlrd so'm bo'lgan 360 ta lot 60,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 1,7 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Ohangaron shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 618,4 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi ko‘p qavatli turar joy binosining noturar qismi 1,7 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 9,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 9,9 mlrd so‘m
• Surxondaryo viloyati Uzun tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 361,3 mln so‘m bo‘lgan “Biznesni rivojlantirish banki" AJ balansidagi issiqxona va xo'jalik binosi 614,2 mln so‘mga sotildi.
• soni 156 ta
• boshlang'ich narxi 11,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 26,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 5,8 ga
• Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang'ich narxi 8,9 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va ko‘ngil ochar majmualari hamda turar joy binolari qurish uchun 0,49 gektar yеr uchastkasi 23,2 mlrd so‘mga sotildi.
• Buxoro viloyati Kogon shahridan boshlang‘ich narxi 21,4 mln so‘m bo‘lgan savdo do‘koni qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 81,2 mln so‘mga sotildi.
• soni 50 ta
• boshlang'ich narx 3,1 mlrd so'm
• sotilgan narx 8,7 mlrd so'm
• yer maydoni 244,1 ga
• soni 60 ta
• boshlang'ich narxi 7,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 7,9 mlrd so‘m
• Xorazm viloyati Xiva shahridan boshlang'ich narxi 650 mln so‘m bo'lgan tovuqxona binosi 663 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 15 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 438 лота. Также было реализовано 360 объекта со стартовой ценой 36,1 млрд сумов за 60,3 млрд сумов.
• Нежилая часть жилого многоэтажного здания, принадлежащая территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Ахангаран Ташкентской области, со стартовой ценой 618,4 млн сумов продана за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 9,1 млрд сум
• Здание и теплица, принадлежащие АО "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в Узунском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 361,3 млн сумов проданы за 614,2 млн сумов.
• количество 156
• стартовая цена 11,7 млрд сум
• цена продажи 26,5 млрд сум
• площадь земельного участка 5,8 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 0,49 гектаров, со стартовой ценой 8,9 млрд ​​сумов продан за 23,2 млрд сумов для строительства жилых и торговых помещений.
• Земельный участок, расположенный в городе Каган Бухарской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 21,4 млн ​​сумов продан за 81,2 млн сумов для строительства торгового магазина.
• цена продажи 8,7 млрд сум
• площадь земельного участка 244,1 га
• стартовая цена 7,2 млрд сум
• Здание курятника, расположенное в городе Хива Хорезмской области, со стартовой ценой 650 млн ​​сумов продан за 663 млн сумов.