24-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
1 185 ta lot ochiq auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 1,1 mlrd so'm bo'lgan 279 ta lot 2,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 35 ta
• Boshlang‘ich narxi 720 mln so‘m
• Sotilgan narxi 1,4 mlrd so‘m
• Toshkent shahar Yakkasaroy tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 139,6 mln so‘m bo‘lgan Respublika Xoreografiya ixtisoslashtirilgan maktab-internati balansidagi bino tom qismi 153,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 23 ta
• Boshlang'ich narxi 152,2 mln so‘m
• Sotilgan narxi 370,1 mln so‘m
• Yer maydoni 0,9 ga
• Buxoro viloyati Qorako'l tumanidan boshlang'ich narxi 13,7 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1,2 sotix yer uchastkasi 187,5 mln so‘mga sotildi.
• Samarqand viloyati Payariq tumanidan boshlang'ich narxi 4,7 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 0,4 sotix yer uchastkasi 26,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 24 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 185 лота. Также было реализовано 279 объекта со стартовой ценой 1,1 млрд сумов за 2,1 млрд сумов.
• стартовая цена 720 млн сум
• Кровельная часть здания, находящегося на балансе Республиканской специализированной хореографической школы-интерната, расположенной в Яккасарайском районе города Ташкента, с первоначальной годовой арендной ставкой 139,6 млн сумов, сдана в аренду за 153,5 млн сумов.
• стартовая цена 152,2 млн сум
• цена продажи 370,1 млн сум
• площадь земельного участка 0,9 га
• Земельный участок, расположенный в Каракульском районе Бухарской области, площадью 1,2 соток, со стартовой ценой 13,7 млн ​​сумов продан за 187,5 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Паярыкском районе Самаркандской области, площадью 0,4 соток, со стартовой ценой 11,4 млн ​​сумов продан за 26,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.