25-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
7 123 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 48,2 mlrd so'm bo'lgan 7 078 ta lot 89,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 21 ta
• boshlang'ich narxi 25,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 26,8 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Parkent tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 15,9 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligini Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi noturar bino 16,7 mlrd so‘mga sotildi.
• Samarqand viloyati Tayloq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 377,8 mln so‘m bo‘lgan “Maroqand neft baza” MChJ balansidagi bo'sh turgan bino-inshoot 415,6 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 586 mln so‘m
• sotilgan narxi 822 mln so‘m
• Toshkent shahri Yunusobod tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 109,7 mln so‘m bo‘lgan Toshkent shahar kichik va yoshlar sanoat zonalarini boshqarish direksiyasi balansidagi maydon 120,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 2,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,2 mlrd so‘m
• yer maydoni 2,6 ga
• Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanidan boshlang'ich narxi 121,7 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari va majmualari qurish uchun 7 sotix yеr uchastkasi 644,8 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi Beruniy tumanidan boshlang'ich narxi 440 mln so'm bo'lgan bino-inshoot 462 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 25 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 7 123 лота. Также было реализовано 7 078 объекта со стартовой ценой 48,2 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• цена продажи 26,8 млрд сум
• Нежилое помещение, принадлежащее территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Паркентском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 15,9 млрд сумов продано за 16,7 млрд сумов.
• Пустующее помещение, принадлежащее ООО «Мароқанд нефть база», расположенное в Тайлокском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 377,8 млн сумов продано за 415,6 млн сумов.
• стартовая цена 586 млн сум
• цена продажи 822 млн сум
• Площадь, принадлежащия Дирекции управления малых и молодежных промышленных зон города Ташкента, расположенные в Юнусабадском районе города Ташкента, со стартовой ценой 109,7 млн сумов сданы в аренду за 120,7 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в районе Шароф Рашидов Джизакской области, площадью 7 соток, со стартовой ценой 121,7 млн ​​сумов продан за 644,8 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Здание и сооружение, расположенное в Берунийском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 440 млн сумов продано за 462 млн сумов.