7-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
370 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 20,6 mlrd so'm bo'lgan 264 ta lot 34,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 5,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 7,2 mlrd so‘m
• Samarqand viloyati Kattaqo‘rg‘on tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,1 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Samarqand viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino-inshootlar 2,1 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 4,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,4 mlrd so‘m
• Jizzax viloyati Jizzax shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 545,7 mln so‘m bo‘lgan “O'zsanoatqurilishbank" ATB balansidagi yakka tartibdagi turar joy 600,5 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 40 mln so‘m
• sotilgan narxi 77 mln so‘m
• Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 18 mln so‘m bo‘lgan “Munitsipal aktivlarini boshqarish markazi” DUK balansidagi bino qismi 46,9 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 88 ta
• boshlang'ich narxi 4,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 13,8 mlrd so‘m
• yer maydoni 8,1 ga
• Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanidan boshlang‘ich narxi 457,2 mln so‘m bo‘lgan oromgoh, motel va turizm komplekslari qurish uchun 70 sotix yеr uchastkasi 731,6 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 370 лота. Также было реализовано 264 объекта со стартовой ценой 20,6 млрд сумов за 34,8 млрд сумов.
• стартовая цена 5,1 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Самаркандской области Агентства по управлению государственными активами, расположенные в Катакурганском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 1,1 млрд сумов проданы за 2,1 млрд сумов.
• Жилое помещение, принадлежащее АКБ "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в городе Джизак Джизакской области, со стартовой ценой 545,7 млн сумов продано за 600,5 млн сумов.
• стартовая цена 40 млн сум
• цена продажи 77 млн сум
• Часть здания, принадлежащее ГУП "Центр управления муниципальными активами", расположенное в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 18 млн сумов сдана в аренду за 46,9 млн сумов.
• цена продажи 13,8 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в Шахрисабзком районе Кашкадарьинской области, площадью 70 соток, со стартовой ценой 457,2 млн ​​сумов продан за 731,6 млн сумов для строительства лагерей, мотеля и туристический комплексов.