Davlat aktivlarini boshqarish agentligining “Biokimyo” AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz va “Andijon biokimyo zavodi” AJ ustav kapitalidagi 76,0 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda ­- Aktivlar) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 5 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalardan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan "ABRAU CAPITAL" kompaniyasi “Biokimyo” AJ va “Andijon biokimyo zavodi” AJning ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va etil spirti mahsulotlarini ishlab chiqarish bozorining tahlili;
Davaktiv agentligi "ABRAU CAPITAL" kompaniyasi bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Назначен консультант по приватизации 2-х заводов по производству этилового спирта
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами о привлечении профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 51,0% государственной доли в уставном капитале АО «Биокимё» и 76,0% государственной доли в уставном капитале АО «Андижанский биохимический завод» (далее - Консультант), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора консалтинговая компания "ABRAU CAPITAL", представившая высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, была назначена в качестве Консультанта по приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Андижанский биохимический завод» и АО «Биокимё».
• анализ рынка по производству эспиртового продукции и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с консалтинговой компанией "ABRAU CAPITAL" примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.