Davlat aktivlarini boshqarish agentligining “Biokimyo” AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz va “Andijon biokimyo zavodi” AJ ustav kapitalidagi 76,0 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda ­- Aktivlar) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 5 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalardan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan "ABRAU CAPITAL" kompaniyasi “Biokimyo” AJ va “Andijon biokimyo zavodi” AJning ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va etil spirti mahsulotlarini ishlab chiqarish bozorining tahlili;
Davaktiv agentligi "ABRAU CAPITAL" kompaniyasi bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Consultant for the privatization of two ethyl alcohol producer plants was appointed
According to the relevant privatization programs, as well as the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - Consultant) for the privatization of “Biokimyo” JSC  by selling 51,0% state share and “Andijon biokimyo zavodi” JSC by selling 76,0% state share (hereinafter - Assets), the following is reported.
Accordingly, as a result of the selection process, the consulting company "ABRAU CAPITAL", which presented the highest level of projects in this field, the qualification of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was appointed as Consultant for the privatization of the state share in the authorized capital of “Biokimyo” JSC and “Andijon biokimyo zavodi” JSC.
• analysis of ethyl alcohol production activities and prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan and in the region;
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmental) due diligence of the Assets;
• taking all measures aimed at privatizing the Assets, including organizing the Virtual Data Room (VDR), preparing the draft of Sale and Purchase Agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, into English and Russian), as well as support of the sale process.
The State Assets Management Agency together with the consalting company "ABRAU CAPITAL" will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as ensure the provision of information to the public on each stage of the process.