Tegishli xususiylashtirish dasturiga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan “ANGREN PIPE PLANT” MChJning ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish bo‘yicha tegishli Tanlov e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida, 5 ta professional tashkilotlar, jumladan konsorsium shaklidagi takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish bo‘yicha yondashuvlari asosida saralandi.
O‘z navbatida, ushbu jarayonga xorijiy professional konsultantlar bilan bir qatorda ko‘plab mahalliy konsalting kompaniyalari ishtirok etgani mazkur sohada raqobat muhiti yanada oshayotganligini hamda mahalliy bozorda salohiyatli konsalting kompaniyalar soni ortib borayotganligini ko‘rsatadi.
Shunga ko‘ra, saralash natijasida “Portfolio Investments” kompaniyasi xususiylashtirish bo‘yicha konsultant sifatida tanlov g‘olibi deb topildi.
“Portfolio Invetments” kompaniyasi O‘zbekistonda faoliyat yuritayotgan investision kompaniyasi bo‘lib, turli xizmatlar, jumladan, brokerlik, aktivni boshqarish va konsalting xizmatlarini davlat organlari, korporatsiyalar va moliyaviy institutlarga ko‘rsatadi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi jalb etilgan professional konsalting kompaniyasi bilan birga ushbu aktivning raqobat tamoyillariga asoslangan shaffof va muvaffaqiyatli sotilishi uchun barcha choralarni ko‘radi.

In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of “ANGREN PIPE PLANT” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 5 proposals were received from professional consulting organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, "Portfolio Investments" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
"Portfolio Investments" - an investment company in Uzbekistan that provides various services, including asset management, brokerage and consulting services to government agencies, corporations and financial institutions.