Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolik uchun nomzodlarni jalb etish yuzasidan tanlov
Avval maʼlum qilinganidek, Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash boʻyicha tanlov eʼlon qilingan.
Davaktiv agentligi ishtirokidagi quyidagi jadvalda koʻrsatilgan 21 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha nomzodlarni tanlov asosida saralab olish boʻyicha oʻtkazilgan tanlov muddatlarining uzaytirilganligi hamda qoʻshimcha 3 ta korxona boʻyicha tanlov eʼlon qilinadi.
Moliyaviy koʻrsatkichlari
ID6
Info 6
ID9
Info 9
ID10
Info 10
ID15
Info 15
ID18
Info 18
ID19
Info 19
ID21
Info 21
"Ohangaronshifer" AJ
“Oʻzbekiston shampani” AJ
“OʻZAERONAVIGATSIYA MARKAZI” DUK
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish Davaktiv agentligining maxsus veb-portali cns.davaktiv.uz orqali elektron shaklda qabul qilinadi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish).

Как сообщалось ранее, в соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, Агентство по госактивам объявляло конкурс по отбору и последующему избранию кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета предприятий с государственным участием.
Агентство по госактивам объявляет продление сроков конкурса по отбору кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета следующего 21 предприятия с государственным участием а также дополнительных 3 предприятий.
ООО “Устюрт кидирув бургулаш бошкармаси”
ID6
Info 6
ID8
Info 8
АО “Хоразмсувкурилиш”
ID9
Info 9
ID10
Info 10
АО “Узсувлойиха”
ID15
Info 15
АО “Навоий” эркин иктисодий зонаси дирекцияси”
АО “Узагросервис”
АО «Боёвут пахта тозалаш”
ID18
Info 18
ООО «Тошкент трактор заводи”
ID19
Info 19
АО «Пахтасаноат илмий маркази”
АО «ЁШЛАР” телерадиоканали”
ID21
Info 21
АО «Охангароншифер"
ID22
Info 22
АО «Узбекистон шампани»
ГУП «OZAERONAVIGATSIYA MARKAZI»
Размер вознаграждениявыплачиваемого членам наблюдательного совета, будет определяться по уровню эффективности внедрения принципов корпоративного управления и в порядке, установленном внутренними нормативными документами каждого предприятия.