“YANGIYOʻLQURILISH” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tanlash boʻyicha eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi Oʻzbekiston Respublikasining “Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida”gi Qonuni va Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-101-son qarori talablariga asosan Toshkent viloyati, Yangiyoʻl shahridagi “YANGIYOʻLQURILISH” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tavsiya etish uchun tanlov eʼlon qiladi. Tanlovda Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari hamda chet el davlatlari fuqorolari ishtirok etishi mumkin.
• iqtisodiyot, texnik, muhandis-iqtisodchi, yoʻl qurilishi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish, yoʻl qurilishi sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, bosh muhandis, bosh mexanik, boʻlim/sex boshligʻi) lavozimlarida kamida 1 (bir) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish asbob-uskunalarini, yoʻl qurilishi texnikalarini ishlatish tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• iqtisodiyot sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar;

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of YANGIYULKURILISH LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "YANGIYULKURILISH" LLC in the city of Yangiyul, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
• To have higher education in economic, technical, engineering-economic, road construction or legal speciality;
• have at least 1 (one) year of experience in managerial positions, including in the field of production of construction products, road construction (director, deputy director, chief engineer, chief mechanic, head of department/shop);
• persons with experience in using technological and automated, including equipment for the production of construction products, road construction equipment;