“YANGIYOʻLQURILISH” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tanlash boʻyicha eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi Oʻzbekiston Respublikasining “Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida”gi Qonuni va Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-101-son qarori talablariga asosan Toshkent viloyati, Yangiyoʻl shahridagi “YANGIYOʻLQURILISH” MCHJ direktori lavozimiga nomzod tavsiya etish uchun tanlov eʼlon qiladi. Tanlovda Oʻzbekiston Respublikasi fuqarolari hamda chet el davlatlari fuqorolari ishtirok etishi mumkin.
• iqtisodiyot, texnik, muhandis-iqtisodchi, yoʻl qurilishi yoxud yuridik mutaxassisligi boʻyicha oliy maʼlumotga ega boʻlish;
• rahbarlik lavozimlarida, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish, yoʻl qurilishi sohasidagi rahbarlik (direktor, direktor oʻrinbosari, bosh muhandis, bosh mexanik, boʻlim/sex boshligʻi) lavozimlarida kamida 1 (bir) yillik ish stajiga ega boʻlish;
• texnologik va avtomatlashtirilgan, shu jumladan, qurilish mahsulotlari ishlab chiqarish asbob-uskunalarini, yoʻl qurilishi texnikalarini ishlatish tajribasiga ega boʻlgan shaxslar;
• iqtisodiyot sohasidagi jinoyat uchun yoki boshqaruv tartibiga qarshi jinoyat uchun olib tashlangan sudlanganlikka ega boʻlmagan shaxslar;

Объявление о выборе кандидата на должность директора ООО “ЯНГИЙУЛКУРИЛИШ”
В соответствии с требованиями Закона Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом» и Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-101 от 24 марта 2023 года, территориальное управление Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами объявляет конкурс для рекомендации кандидата на должность директора ООО «ЯНГИЙУЛКУРИЛИШ» в городе Янгиюль Ташкентской области. В конкурсе могут принять участие граждане Республики Узбекистан и граждане иностранных государств.
• иметь высшее образование по экономической, технической, инженерно-экономической, дорожно-строительной или юридической специальности;
• иметь опыт работы на руководящих должностях не менее 1 (одного) года, в том числе в сфере производства строительной продукции, дорожного строительства (директор, заместитель директора, главный инженер, главный механик, начальник отдела/цеха);
• лица, имеющие опыт использования технологической и автоматизированной, в том числе оборудования для производства строительных изделий, дорожно-строительной техники;