Давактив агентлигиннинг идоравий норматив-ҳуқуқий ҳужжатлари
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан қабул қилинган ҳамда Адлия вазирлигида давлат рўйхатидан ўтказилган идоравий норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар
Ўзбекистон Республикаси Риэлторлик хизматларининг миллий стандарти (4-сон РХМС) «Кўчмас мулк объектларини ишончли бошқариш»ни тасдиқлаш тўғрисида 11.11.2025 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3701
«Ўзбекистон Республикаси Риэлторлик хизматларининг миллий стандарти (1-сон РХМС) «Риэлторлик хизматлари сифатини назорат қилишнинг ички қоидаларига қўйиладиган умумий талаблар»ни тасдиқлаш тўғрисида»ги қарорга ўзгартиришлар киритиш ҳақида 03.11.2025 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2244-2
Давлат мулкини хусусийлаштиришга тайёрлашда юридик шахснинг (давлат кўчмас мулк объектини балансда сақловчининг) раҳбари томонидан тасдиқланадиган асосий воситаларни инвентаризациядан ўтказиш далолатномаларининг шаклларини тасдиқлаш тўғрисида 02.08.2024 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3541
Майдони 2 000 метр квадратгача бўлган бўш турган давлат кўчмас мулк объектларини жисмоний шахсларнинг онлайн-буюртманомасига асосан хусусийлаштириш ёки ижарага бериш учун тўғридан-тўғри электрон онлайн-аукцион савдоларига чиқариш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 18.03.2024 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3503
Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандартини тасдиқлаш тўғрисида 28.12.2023 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3487
Вазирликлар, идоралар ва маҳаллий давлат ҳокимияти органларига тегишли бўш турган давлат кўчмас мулк объектларини уларнинг розилигисиз ижарага бериш ёки сотиш учун савдога чиқариш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 19.12.2022 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3403
Майдони 2000 квадрат метргача бўлган бўш турган давлат кўчмас мулк объектларини ҳоким ёрдамчиларининг онлайн-буюртманомасига асосан тўғридан-тўғри электрон онлайн-аукцион савдоларига чиқариш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 28.06.2022 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3372
Корпоратив буюртмачиларнинг харид комиссиялари томонидан дастлабки малака танловини ўтказиш тартиби тўғрисидаги намунавий низомни тасдиқлаш ҳақида 09.10.2021 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3324
Ўзбекистон Республикаси Риэлторлик хизматларининг миллий стандарти (3-сон РХМС) «Кўчмас мулк объектларининг ва уларга бўлган ҳуқуқларнинг савдосини ташкил этиш»ни тасдиқлаш тўғрисида 03.02.2015 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2652
Ўзбекистон Республикаси Риэлторлик хизматларининг миллий стандарти (2-сон РХМС) «Кўчмас мулк бозорида ахборот ва маслаҳат хизматлари»ни тасдиқлаш тўғрисида 18.11.2014 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2626
Риэлторлик ташкилотлари учун жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича ички назорат қоидаларини тасдиқлаш ҳақида 24.08.2011 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2257
Ўзбекистон Республикаси Риэлторлик хизматларининг миллий стандарти (1-сон рхмс) «Риэлторлик хизматлари сифатини назорат қилишнинг ички қоидаларига қўйиладиган умумий талаблар»ни тасдиқлаш тўғрисида 12.07.2011 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2244
Давлат ва давлат иштирокидаги корхоналарнинг кўчмас мулк объектларини Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси ҳудудий бўлинмаларининг онлайн-буюртманомасига асосан тўғридан-тўғри электрон онлайн-аукцион савдоларига чиқариш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 07.07.2025 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 3644
Республика театр ва томоша муассасалари биноларини чет ташкилотларга ижарага бериш ва ижара ҳақини белгилаш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида 23.06.2004 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1375

Ведомственные нормативно-правовые документы, принятые Агентством по управлению государственными активами Республики Узбекистан и зарегистрированные в Министерстве юстиции
Об утверждении Национального стандарта риелторских услуг Республики Узбекистан (НСРУ № 4) «Доверительное управление объектами недвижимости» зарегистрировано 11.11.2025 г., рег. номер 3701
О внесении изменений в постановление «Об утверждении Национального стандарта риэлторских услуг Республики Узбекистан (НСРУ № 1) «Общие требования, предъявляемые к внутренним правилам контроля качества риэлторских услуг» зарегистрировано 03.11.2025 г., рег. номер 2244-2
Об утверждении форм свидетельств проведения инвентаризации основных средств, утверждаемых руководителем юридического лица (хранителя государственного движимого имущества на балансе) при подготовке государственного имущества к приватизации зарегистрировано 02.08.2024 г., рег. номер 3541
Об утверждении Положения о порядке проведения прямых электронных онлайн-аукционов по приватизации или аренде свободных объектов государственной недвижимости площадью до 2000 квадратных метров на основе онлайн-заказу физических лиц зарегистрировано 18.03.2024 г., рег. номер 3503
Об утверждении Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан зарегистрировано 28.12.2023 г., рег. номер 3487
Об утверждении Положения о порядке продажи пустующих объектов государственной недвижимости, принадлежащих министерствам, ведомствам и органам местного самоуправления, для сдачи в аренду или продажи без их согласия зарегистрировано 19.12.2022 г., рег. номер 3403
Об утверждении Положения о порядке размещения пустующих объектов государственной недвижимости площадью до 2000 квадратных метров непосредственно на торгах электронного онлайн-аукциона на основании онлайн-заявки помощников хокима зарегистрировано 28.06.2022 г., рег. номер 3372
Об утверждении типового положения о порядке проведения начального квалификационного конкурса закупочными комиссиями корпоративных заказчиков зарегистрировано 09.10.2021 г., рег. номер 3324
Об утверждении Национального стандарта риэлторских услуг Республики Узбекистан (НСРУ № 3) «Организация торгов объектами недвижимости и правами на них» зарегистрировано 03.02.2015 г., рег. номер 2652
Об утверждении Национального стандарта риэлторских услуг Республики Узбекистан (НСРУ № 2) «Информационные и консультационные услуги на рынке недвижимости» зарегистрировано 18.11.2014 г., рег. номер 2626
Об утверждении правил внутреннего контроля по противодействию легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для риэлторских организаций зарегистрировано 24.08.2011 г., рег. номер 2257
Об утверждении национального стандарта риэлторских услуг Республики Узбекистан (нсру № 1) «Общие требования, предъявляемые к внутренним правилам контроля качества риэлторских услуг» зарегистрировано 12.07.2011 г., рег. номер 2244
Об утверждении положения о порядке выставления объектов недвижимости предприятий с государственным участием непосредственно на электронные аукционные торги в режиме онлайн на основании онлайн-заказа территориальных подразделений Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан зарегистрировано 07.07.2025 г., рег. номер 3644
Об утверждении положения о порядке предоставления в аренду сторонним организациям помещений театрально-зрелищных предприятий Республики и установления арендной платы зарегистрировано 23.06.2004 г., рег. номер 1375