6 май санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
342 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 89,4 млрд сўм бўлган 3 925 та лот 146,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 42,8 млрд сўм
• сотилган нархи 48,8 млрд сўм
Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманида жойлашган бошланғич нархи 504,3 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган бино 554,7 млн сўмга сотилди.
Тошкент вилояти Янгийўл шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 10,9 млрд сўм бўлган «Янгийўлқурилиш» МЧЖдаги 100 фоиз давлат улуши 11,5 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 307 млн сўм
• сотилган нархи 532 млн сўм
Бухоро вилояти Бухоро шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 40,3 млн сўм бўлган “Бухоро халқаро аэропорти” МЧЖ балансидаги терминалнинг бўш майдони 68,5 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 157 та
• бошланғич нархи 4,9 млрд сўм
• сотилган нархи 10,4 млрд сўм
• ер майдони 15,2 га
Хоразм вилояти Урганч туманидан бошланғич нархи 46,2 млн сўм бўлган қандолатчилик заводи қуриш учун 3 сотих ер участкаси 508 млн сўмга сотилди.
• сони 3 440 та
• бошланғич нархи 15,9 млрд сўм
• сотилган нархи 28,4 млрд сўм
• ер майдони 1 586,9 га
• бошланғич нархи 20,8 млрд сўм
• сотилган нархи 34,2 млрд сўм
Тошкент шаҳри Яккасарой туманидан бошланғич нархи 6,8 млрд сўм бўлган савдо ва маиший хизмат хоналари 16,4 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 342 лота. Также было реализовано 3 925 объекта со стартовой ценой 89,4 млрд сумов за 146,8 млрд сумов.
• стартовая цена 42,8 млрд сум
• цена продажи 48,8 млрд сум
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Шахрисабзком районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 504,3 млн сумов продано за 554,7 млн сумов.
• 100 процентная государственная доля ООО "Янгийулкурилиш", расположенная в городе Янгиюль Ташкентской области, со стартовой ценой 10,9 млрд сумов продана за 11,5 млрд сумов.
• цена продажи 532 млн сум
• Пустующая площадь терминала, принадлежащия ООО "Бухоро халкаро аэропорти", расположенная в городе Бухара Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 40,3 млн сумов сдана в аренду за 68,5 млн сумов.
• площадь земельного участка 15,2 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 3 сотки, со стартовой ценой 46,2 млн ​​сумов продан за 508 млн сумов для строительства кондитерской фабрики.
• количество 3 440
• стартовая цена 15,9 млрд сум
• цена продажи 28,4 млрд сум
• площадь земельного участка 1 586,9 га
• стартовая цена 20,8 млрд сум
• цена продажи 34,2 млрд сум
• Коммерческие и бытовые помещения, расположенные в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой ценой 6,8 млрд сумов проданы за 16,4 млрд сумов.