“Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 7 мартдаги “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги савдо жараёнларида иштирок этаётган салоҳиятли талабгорларнинг cўровига мувофиқ, уларга активни яхшироқ ўрганиш ва малакавий тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Чиноз нефтни қайта ишлаш заводи” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи 1 ой муддатга узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, Mosaic Financial компанияси ушбу Битим юзасидан Агентликнинг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси сифатида жалб қилинган.

Acceptance of Binding Offers (BO) on the privatization process of the state share in the authorized capital of Chinaz Oil Refinery LLC was prolonged
According to the announcement of the State Assets Management Agency dated March 7 of this year on the sale process of 100% state share in the authorized capital of Chinaz Oil Refinery LLC, the following is reported.
In accordance with the request of potential investors participating in the sale process, in order to give them additional opportunities for the qualification preparation and detailed analysis of the asset, as well as to conduct the sale process in a transparent and competitive environment, the State Assets Management Agency informs that the stage of acceptance Binding Offers (BO) of the privatization process of state share in the authorized capital of Chinaz Oil Refinery LLC was prolonged for the period of 1 month.
As previously reported, Mosaic Financial was attracted as a privatization consultant of the State Assets Management Agency on this asset.