11 февралда ўтказилган аукцион савдолари натижасига кўра 15 та давлат мулки объектини ижарага бериш бўйича савдо ғолиблари аниқланди
Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш маркази томонидан аукцион савдоларига чиқарилган республика ҳудудидаги умумий майдони 12 614 кв.м. бўлган 15 та бўш турган давлат мулки объектлари бўйича 114,4 млн. сўм йиллик ижара тўлови эвазига аукцион савдо ғолиблари аниқланди.
Эндиликда сиз ижарага таклиф этилаётган шу каби давлат мулки объектлари рўйхати билан қуйидаги ҳаволалар орқали 3 та тилда (ўзбек, рус, инглиз) танишишингиз мумкин:  http://privatization.davaktiv.uzhttp://e-auksion.uz

По итогам аукционных торгов проведенных 11 февраля опредены победители торгов по 15 объектам государственной собственности, подлежащих передаче в аренду
По 15 объектам государственной собственности общей площадью 12 614 кв.м. выставленных на аукционные торги Центром организации эффективного использования пустующих объектов при Агентстве по управлению государственными активами определены победители торгов. Согласно результатам торгов общая стоимость годовой арендной платы по данным объектам составит 114,4 млн. сум.