“Ўзэнергоинжиниринг” АЖдаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда -­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 30 сентябр куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“Ўзэнергоинжиниринг” АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг 87,7 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
Ушбу Таклиф тақдим этиш учун сўровнома (кейинги ўринларда ­- Сўровнома) Консультантга қўйиладиган талабларни ва унинг баҳоланиши керак бўлган таклифининг тузилишини, шунингдек, ушбу Сўровноманинг иловасида Битимни қўллаб-қувватлаш бўйича зарур иш ҳажмини тавсифлайди. Консультантлар консорциумга киришлари ёки хизматларнинг тўлиқ спектрини тақдим этиш бўйича қўшма таклифлар киритишлари мумкин.
"Ўзэнергоинжиниринг" АЖ - Ўзбекистон Республикасида қишлоқ жойларда, шаҳарларда ва туман марказларида жойлашган барча истеъмолчиларни, шу жумладан, кичик ва ўрта корхоналар, сув хўжалиги объектлари ва коммунал хўжалик мажмуалари учун электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш бўйича ихтисослаштирилган ташкилотдир.
Устав фонди: 13,2 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, M. Ашрафий кўчаси, 9-уй.
Веб саҳифаси: www.uzenergoeng.uz.
I. Электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш хизматлари бозорини таҳлил қилиш:
(2) Агар консультантларнинг таклифлари Консультантлардан кутилаётган таклифлар тузилмаси ва уларга қўйиладиган талабларнинг "а","в" ва "г" бандларида кўрсатилган талаблардан келиб чиқиб 30 баллдан кам баҳоланса, "б" бандида назарда тутилган баҳолаш балли қўлланилмайди.

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization 87,7% state block of shares of Uzenergoengineering JSC
The State Assets Management Agency (hereinafter - the "Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - the "Consultant") on privatization of "Uzenergoengineering" JSC by selling 87,7% state block of shares in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on September 30, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "Uzenergoengineering" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PD-102 provides for the sale of 87,7 % share of "Uzenergoengineering" JSC (hereinafter - the "Transaction").
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Uzenergoengineering" JSC. For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
"Uzenergoengineering" JSC is a specialized organization for the design of power supply and electrification facilities for all consumers located in rural areas, cities and regional centers, including small and medium-sized enterprises, water management facilities and utility complexes located on the territory of the Republic of Uzbekistan.