Инвестиция активларининг ишончли бошқарувчилари ва тижорат банклари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги “UzVC миллий венчур фонди” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилади.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2006 йил 16 октябрдаги “Устав фондида давлат улуши бўлган корхоналарнинг самарали бошқарилишини ва давлат мулкининг зарур даражада ҳисобга олинишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 215-сонли қарори, 2020 йил 3 ноябрдаги “UzVC миллий венчур фонди” фаолиятини ташкил қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 684-сон қарори ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 24 ноябрдаги “Тадбиркорлик ва инновациялар соҳасидаги лойиҳаларни молиялаштириш механизмларини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-5583-сон Фармонига мувофиқ, 2021 йил 11 майда танлов ўтказилади.
Танловда устав капиталида давлат улуши бўлмаган мустақил хусусий бошқарув компаниялари ва тижорат банклари қатнашиш ҳуқуқига эга.
Марказлашган манбалар ҳисобидан венчур лойиҳаларни молиялаштириш учун “UzVC миллий венчур фонди” МЧЖга ажратилган ресурсларга тенг миқдорда (15,0 млрд.сўм) хусусий сектор маблағларини жалб қилиш бошқарув компаниясини танлашнинг асосий шартларидан бири этиб белгиланади.
Танловда қатнашиш учун аризачи Давлат активларини бошқариш агентлигига қуйидаги ҳужжатларни тақдим этиши лозим:
• бошқарув компанияси тўғрисида умумий маълумот (паспорт);
• бошқарув компаниясидан талаб қилинадиган ҳисобот меморандуми;
• хўжалик жамиятининг давлат улушини ишончли бошқариш бўйича ўтказиладиган танловда қатнашиш учун аризаси;
• ишончли бошқариш бўйича бизнес-режа (ношаффоф (ичи кўринмайдиган) конвертга жойлаштирилган ва аризачининг муҳри босилган ҳолда);
• аризачи тўғрисида маълумот;
• давлат рўйхатидан ўтганлиги тўғрисидаги ҳужжатлар нусхаси, корхона Низоми ва унга киритилган ўзгартиришлар нусхалари (бир маротаба тақдим қилинади);
• танлов қатнашчиси томонидан тақдим этилган солиқ инспекциясида қабул қилинганлиги тўғрисидаги белги билан охирги ҳисобот даври ва охирги йил бўйича, танлов қатнашчиси томонидан тасдиқланган бухгалтерия балансидан нусха (бошқарувчи компания микрофирма ҳисобланган тақдирда, охирги йилги баланс тақдим қилинади);
• ариза берилаётган санада бюджет, бюджетдан ташқари тўловлар ва иш ҳақидан қарздорлик мавжуд эмаслиги тўғрисида солиқ идорасининг маълумотномаси;
• охирги ҳисобот даври ва охирги йил бўйича молиявий ҳисоботлар ва молиявий ҳисоботлар бўйича аудитор хулосасидан нусха (Ўзбекистон Республикаси норезидентлари учун);
• аризачининг мазкур соҳадаги иш тажрибаси ва қимматли қоғозларни бошқариш соҳаси бўйича иш тажрибаси тўғрисида маълумот.
Ариза берувчининг бизнес-режаси қуйидаги асосий йўналишларни ўз ичига олиши лозим:
• корхонанинг кучли ва заиф томонларини ёритган ҳолда, корхонанинг жорий ҳолати таҳлили;
• бозор (тармоқ) бўйича маркетинг изланишлари;
• соф фойданинг асосланган прогноз кўрсаткичлари (уч йилга).
Қуйидагилар бўйича ишончли бошқарув фаолияти дастури:
- иштирокчи сифатида давлат манфаатларини ифодалаш;
- корхонанинг ривожланиш стратегиясини белгилаш;
корхона мулки сақланишини (бутлигини) ва ундан оқилона фойдаланишни таъминлаш;
- ишлаб чиқариш самарадорлигини ошириш, корхона молия-хўжалик фаолиятини яхшилаш, давлат бюджети олдида мажбурий тўловлар ва иш ҳақи бўйича қарздорлик юзага келишининг олдини олиш;
- корхонада корпоратив бошқарув тизимини жорий этиш ва уни такомиллаштириш;
- корхона соф фойдасидан дивидендлар тўлаш ёки ишлаб чиқаришни ривожлантиришга йўналтириш орқали ундан оқилона фойдаланишни таъминлаш;
- давлат манфаатларини назарда тутувчи бошқа мажбуриятлар ва режалар.
Аризалар 2021 йил 10 май куни Тошкент вақти билан соат 16:00 гача Давлат активларини бошқариш агентлиги биносида қабул қилинади.
Давлат активларини бошқариш агентлигининг манзили: Тошкент шаҳри, Амир Темур  кўчаси, 6-уй, индекс: 100000, электрон манзил: info@davaktiv.uz
Маълумот учун телефонлар: 71-259-21-47, 71-259-20-47, 95-500-09-19
Бошқарув компанияси тўғрисида умумий маълумот (паспорт)         Сана:                   .
Бошқарув компаниясининг тўлиқ номи:
Манзил                                              Кўча:
Шаҳар:
Давлат:
Почта индекси:
Телефон рақами:
Бошқарув компаниясини назорат қилувчи Давлат регулятори:
Давлат регуляторида Регистрацион рақами:
Давлат регуляторидан ўтилган Регистрацион хужжатлар, лицензия ва сертификатлар тақдим этилиши лозим
Қўшимча маълумот олиш учун маъсул шахс:
Ф.И.О.:
Лавозими:
e-mail манзили:
Фонд хажми: 10-15 млрд. сум
Ҳамкорлик муддати:
(йиллар)
Инвестицион давр:
Инвестиция қилинган стартапларга яна қўшимча инвестиция киритиш даври (follow-on period):
Узайтириш даври (extension period):
Бошқарув компаниясининг
харажатлари (%):
(management fees)
Инвестицион давр мобайнида
(investment period):      %            дан
Инвестиция қилинган стартапларга яна қўшимча инвестиция киритиш даври мобайнида (follow-on period):    _ %           дан
Узайтириш давр мобайнида (extension period):      %           дан
Турли хил шартлар:
Ҳисобот валютаси:
Минимал даромад даражаси (Hurdle):                             %
IRR:                                 %
Cash on cash (C-o-C):                               %
Инвестициялардан олинган фойдадан фоиз
(Carried interest):                               %
Бошқарув компанияси томонидан жалб қилинадиган маблағнинг хажми (GP commitment):                           50%
ёки бошқарув компаниясининг ўзи  фондга бошқа LP инвесторларни жалб қилиши лозим, уларнинг инвестициядаги улуши UzVC венчур фонди йўналтираётган маблағларга тенг миқдорда бўлиш керак
Инвестицион фокус
Стратегик фокус:                      _____
Географик фокус:  Ўзбекистон Республикаси
Соҳа ёки сектор:                                  _____
Бошқарув компаниясидан талаб қилинадиган ҳисобот меморандум
Private placement memorandum (PPM)
Маблағ жойлаштириш меморандуми
Executive summary. Why should UzVC choose you as a managing company? (3-4 pages)
● Market opportunity
● Background, history, and performance of the firm
● Management team
● Investment focus areas
● Summary of terms
Investment strategy and market opportunity (4-5 pages)
Investment process (3-4 pages)
Organization and management team
(4-5 pages)
Selected transactions/investment summary
Investment terms (5-10 pages)
Risk and regulatory considerations
(10 pages)
Қисқача хулоса. Нима сабабдан UzVC жамгармаси Сизни компания бошкарувчиси сифатида танлаши керак? (3-4 бет)

Attention of trustee of investment assets and commercial banks!
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces the tender for the transfer of the state share in the authorized capital of «UzVC National Venture Fund» LLC to trust management.
In accordance with the decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 16.10.2006 No. 215 “On measures to ensure effective management of enterprises with a state share in the authorized capital and proper accounting of state property”, dated 03.11. No. 684 “On measures to organize the activities of the National Venture Fund" UzVC”, as well as in accordance by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 24, 2018. No.5583 “On additional measures to improve financing mechanisms for projects in the field of entrepreneurship and innovation” will be held the tender.on May 11, 2021 year.
Private management companies without a state share in the authorized capital have the right to participate in the competition in accordance with the procedure established by the legislation on public procurement.
One of the main conditions for choosing a management company is to attract funds from the private sector, equal to the amount of resources allocated by UzVC National Venture Fund LLC for financing venture projects from centralized sources (in the amount of 15.0 billion uzbek soums)
To participate in the competition, the applicant must provide to the State Assets Management Agency the following documents:
• general information about the management company (passport);
• a memorandum (report) from the management company is required;
• application for participation in the tender for the transfer to trust management of state shares and shares in the authorized capital of business entities;
• fiduciary business plan (placed in an opaque (invisible) envelope and stamped by the applicant);
• information about the applicant;
• a copy of state registration documents, copies of the company's Charter and amendments to it (provided once);
• a copy of the balance sheet approved by the bidder for the last reporting period and the last year with a note of acceptance by the bidder in the tax office (if the management company is a micro-company, the balance for the last year is provided);
• a certificate from the tax office confirming the absence of debts to the budget, extra-budgetary payments and labor arrears as of the date of application;
• copy of the auditor's report on financial statements for the last reporting period and the last year (for non-residents of the Republic of Uzbekistan);
• information about the applicant's experience in this area and experience in the field of securities management;
The applicant's business plan should include the following main areas:
• analysis of the current state of the enterprise highlighting the strengths and weaknesses of the enterprise;
• market research (networks);
• net profit forecast (for three years);
Fiduciary management program for:
- representing the interests of the state as a shareholder (participant);
- determination of the enterprise development strategy;
- ensuring the safety (integrity) and rational use of the property of the enterprise;
- increasing production efficiency, improving the financial and economic activities of the enterprise, preventing the occurrence of mandatory payments to the state budget and wage arrears;
- implementation and improvement of corporate governance at the enterprise;
- ensuring the rational use of the company's net profit by paying dividends or directing it to the development of production;
- other obligations and plans taking into account the interests of the state.
Within the framework of the competition, state blocks of shares (stakes) of several business entities may be transferred to trust management to one applicant at a time. The fiduciary business plan should be sealed in a separate envelope for each business.
Applications are accepted until 4:00 pm Tashkent time on May 10, 2021 in the building of the State Assets Management Agency.
The address of the State Assets Management Agency: Tashkent city, st. Amir Temur 6, postal code - 100000, email:info@davaktiv.uz.
Phones – (+998-71) 259-21-47, (+998-71) 259-20-47, (+998-95)-500-09-19
General information about management company (passport)          Date:                   .
Full name of the Firm or Business Unit that is Fundraising:
Address                                               Street:
City:
Country:
Postal code:
Phone number:
Regulatory Body(s) that Supervises Firm:
Regulatory Body(s) Registration Number(s):
Registration documents, licenses and certificates provided by the regulatory body must be submitted
Firm Contact (for requesting additional information):
Full name:
Title:
e-mail address:
Fund Size: UZS 10-15B
Fund Term:
(Years)
Investment Period:
Follow-on period:
Extension period:
Management Fees (%):
(% of basis)
Investment Period:      %of
Follow-on Period:    _ %of
Extension Period:      %of
Misc. Terms:
Reporting currency:
Hurdle rate:                             %
IRR:                                 %
Cash on cash (C-o-C):                               %
Carried interest:                               %
GP commitment:                           50%
or the management company itself should attract other LP investors to the fund, whose share should be equal to the funds allocated by the “UzVC” national venture fund