Бир қатор давлат кўчмас мулк объектларининг савдо жараёнлари юзасидан ахборот
1. Давактив агентлиги томонидан савдога чиқарилган Тошкент шаҳар, Яшнобод тумани, С.Машҳадий кўчаси, 210-уй манзилидаги бўш турган бино-иншоотлар бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори билан мазкур давлат активи бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди.
Савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар 2022 йил 9 март соат 18-00га (Тошкент вақти билан) қадар “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади.
2. Собиқ “Марказ улгуржи савдо инвест” МЧЖнинг маъмурий ва омборхона бино-иншоотлари, “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Чотқол оромгоҳи” бино-иншоотлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган талабгорларнинг “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этган тижорат таклифлари Давлат тендер комиссияси томонидан кўриб чиқилиб:
собиқ “Марказ улгуржи савдо инвест” МЧЖнинг маъмурий ва омборхона бино-иншоотлари, “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани бўйича талабгорлар билан сотиб олиш нархини ва шартларини яхшилаш ҳамда тўловга қобилиятининг етарлилигини тасдиқловчи бошқа ҳужжатларни тақдим этиш юзасидан қўшимча музокара ўтказиш;
“Чотқол оромгоҳи” бино-иншоотлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичида савдо ғолибини аниқлаш ёки савдо жараёнларини давом эттириш учун тижорат таклифлари етарли эмаслигини инобатга олиб, савдо жараёнларини тўхтатиш ва савдоларни қайтадан ташкил этиш юзасидан қарор қабул қилинди.
Ўз навбатида, Тошкент шаҳар, Яшнобод тумани, С.Машҳадий кўчаси, 210-уй манзилидаги бўш турган бино-иншоотлар бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида ҳамда 3 та давлат активлари бўйича савдо жараёнининг иккинчи босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан алоҳида расмий хабарномалар юборилади.

Информация о процессе торгов ряда объектов государственной недвижимости
1. Завершился первый этап процесса продажи пустующих зданий и сооружений, расположенных по адресу г.Ташкент, Яшнабадский район, улица С.Машхади, дом 210. Соответсвующим решением Государственной тендерной комиссии утверждён список участников, прошедших во второй этап процесса продажи по данному государственному активу.
Коммерческие предложения, предусматривающие покупную цену, сроки оплаты и платежеспособность участников, прошедших во второй этап процесса продажи, принимаются до 18:00 (ташкентское время)
9 марта 2022 года через электронную торговую платформу “E-auksion.
2. Коммерческие предложения, поданные участниками второго этапа торгов на административные и складские здания бывшего ООО «Марказ улгуржи савдо инвест», зданий и сооружений зоны отдыха «Чорвок оромгохи» и «Чоткол оромгохи» через электронную торговую платформу «E-auksion» были рассмотрены Государственной конкурсной комиссией и было принято решение по:
проведению дополнительных переговоров с претендентами на административные и складские здания бывшего ООО «Марказ улгуржи савдо инвест», зона отдыха «Чорвок оромгохи» для улучшения условий и покупной цены, а также предоставления иных документов, подтверждающих платежеспособность;
приостановке и реорганизации торгов зданий и сооружений «Чоткол оромгохи» в связи с недостаточным количеством заявок для определения победителя продажи на втором этапе торгов или для продолжения торгового процесса.
В свою очередь, всем претендентам, участвовашим на первом этапе процесса продажи по пустующим зданиям и сооружениям, расположенных по адресу г.Ташкент, Яшнабадский район, улица С.Машхади, дом 210, а также на втором этапе процесса продаж 3 государственных активов, Рабочим органом будут направлены индивидуальные официальные уведомления.