Бўстонлиқ тумани "Ҳумсон" қишлоғидаги дам олиш масканининг очиқ савдо жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) "Ҳумсон санаторийси" МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) профессионал консультант жалб қилган ҳолда очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
"RSM Uzbekistan" компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича консультанти сифатида танлаб олинди.
Дам олиш маскани Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида, Ҳумсон қишлоғи, Угом тоғ тизимлари ён-бағрида, гўзал ва тенгсиз манзаралар қўйнида, денгиз сатҳидан 1000 метр баландликда, Тошкент шаҳридан 80 км шимоли-шарқда жойлашган.
• Манзили: Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, "Ҳумсон" маҳалласи, Угом кўчаси, 121-уй;
• Умумий майдони: 14,93 га;
• Бино-иншоотлар майдони: 14 971,1 кв.м;
• Мавжуд хоналар сони 253 та.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари.
Сотув жараёнининг Сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Иштирокчилардан қуйидаги маълумотлар билан актив бўйича сотиб олиш юзасидан қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризаларини (Express of interest) тақдим этишлари сўралади:
1. Талабгор жисмоний шахс бўлганда: паспорт/ID карта нусҳаси, Активни сотиб олиш учун молиявий имконияти тўғрисидаги маълумотлар;
2. Талабгор юридик шахс бўлганда:
• корхона/фирма тўғрисида маълумотлар, шу жумладан таъсис ҳужжатлари (устав)ва фаолият гувоҳномаси нусҳаси, СТИР маълумоти;
• таъсисчиси/иштирокчиси, акциядори бир нафардан кўп бўлган ҳолларда 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд таъсисчи/иштирокчи/акциядорининг улушини кўрсатган ҳолда уларнинг ҳар бири ҳамда якуний бенефициари тўғрисида маълумот;
• охирги 3 йиллик молиявий ҳисоботи нусҳаси (ташкил топганига 3 йилдан кам бўлган ҳолларда, ташкил топган даврдан бошлаб фаолияти давридаги молиявий ҳисоботи нусҳаси).
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 31 октябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар info@rsm.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• давлат иштирокидаги корхона бўлмаслиги (устав фондидаги (устав капиталидаги) давлат улуши миқдори 50 фоиздан ортиқ бўлган хўжалик жамияти ёхуд устав фондидаги (устав капиталидаги) давлат улуши миқдори хўжалик жамиятининг бошқа ҳар бир акциядори (иштирокчиси) улушига нисбатан кўп бўлган хўжалик жамияти, шунингдек давлат унитар корхонаси);
• хусусийлаштириш жараёнида иштирок этишини таъқиқлаши мумкин бўлган маъмурий, ҳакамлик ёки бошқа суд жараёнларининг йўқлиги;
• Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли "Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида"ги Қонуни талабларига риоя этилиши;
• Димитрий Аббасов, “RSM Uzbekistan” компанияси мутахассиси: d.abbasov@rsm.uz,  тел. +998(91) 770-16-73.
• Шохрух Охунов, Давактив агентлиги департамент бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-23.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши, шу билан бирга талабгорларга Активнинг фаолиятини камида 5 йил сақлаб қолиш ҳамда Актив ҳудудида амалга ошириладиган лойиҳа «Чорвоқ» туристик рекреацион зонаси дирекцияси билан ёзма равишда келишилган ҳолда амалга ошириш шартлари белгиланади.
Сотиш жараёнининг барча босқичларининг натижалари бўйича Давактив агентлигининг расмий саҳифаларида ахборот бериб борилади ва Консультант томонидан жараёнда иштирок этган талабгорларнинг ҳар бирига тегишли жараён хати (Process Letter) орқали индивидуал равишда хабардор қилинади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги ва “RSM”нинг Активни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “ RSM” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай муносабатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор томонлар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги ва “RSM” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the public sale process of recreation area in "Khumsan" village of Bostanlyk district
The State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA"/"Client"), in accordance with the relevant privatisation programmes, announces the start of an open sales process for 100% state share in the authorised capital of Humson sanatoriysi LLC (hereinafter - "Asset") through the engagement of a professional consultant.
RSM Uzbekistan (hereinafter - the “Consultant”) was selected by UzSAMA as a privatization consultant to implement the privatization process based on international best practices.
The recreation area are located in Bostanlyk district of Tashkent region, on the slopes of the Ugam mountain system in Humson village, among beautiful and unique landscapes, at an altitude of 1000 meters above sea level, 80 km north-east of Tashkent city.
• Address: Tashkent region, Bostanlyk district, village "Khumsan", Ugam street, house 121;
• Total area14.93 hectares;
• Area of buildings and structures: 14971,1 square meters;
• Number of available rooms - 253.
Information about the sales process:
The sales process for the Assets is based on a public invitation to negotiations method, which is open to all interested parties (hereinafter - Participants).
The sales process will be carried out in two stages including Express of interest and Binding offer (BO) stage.
About the implementation of the Express of Interest stage of the sales process:
1. Information on the applicant,  for an individual: a copy of passport/ID-card, as well as data confirming the financial feasibility of acquiring the asset;
2. Information on the applicant, for a legal entity:
• information on the enterprise/company, including a copy of the founding documents (charter) and registration certificate, as well as TIN data;
• Information on shareholders/participants, as well as the ultimate beneficiary, indicating the share of the founder/participant/shareholder with a share of more than 5% in cases where the founder/participant/shareholder is more than one;
• Financial statements for the last 3 years (if the company has been established for less than 3 years, financial statements for the period of its operation).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on October 31, 2024 and sent to the following e-mail address: info@rsm.uz.
• must not be an enterprise with state participation (a business entity with a state share in the authorized fund (authorized capital) of more than fifty percent or a business entity with the size of the state share in the authorized fund (authorized capital) greater in relation to the share of each other shareholder (participant) of the business entity, as well as a state unitary enterprise);
• Dimitry Abbasov, specialist of “RSM Uzbekistan”: d.abbasov@rsm.uztel.: +998(91) 770-16-73.
• Shokhruh Ohunov, Head of department of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998 (71) 259-20-23.
In turn, before submitting binding offers, the applicants who passed the stage of submitting Binding Offers (BO) are obliged to deposit at least 1 % of the proposed binding offer price as a security payment, as well as undertake to maintain the activity of the Asset for at least 5 years and the implementation of any project on the teretory of the Asset upon written agreement with the Directorate of tourist-recreational zone “Chorvok”.
The results of each stage of the sales process are officially disclosed on the official platforms of UzSAMA, and the consultant provides formal, individualized notification to each participating candidate via process letters.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, “RSM Uzbekistan” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and “RSM Uzbekistan” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and “RSM Uzbekistan”, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;