Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Uzpaynet” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича етакчи консультант жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида, профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Унга кўра, Abrau Capital ва Centil консорциум компаниялари хусусийлаштириш юзасидан консультант сифатида танлов ғолиблари деб топилди.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал ташкилотлар билан бирга активнинг шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Information on hiring professional organization
In accordance with the relevant privatization program, with the announcement of the State Assets Management Agency announcement on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of “Uzpaynet” LLC, the following is declared.
During the selection processes, proposals were received from professional organizations, including in the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
In this regard, a consortium of firms Abrau Capital and Centil was selected as a Consultant for privatization.
The State Assets Management Agency together with the professional organizations will engage to take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset.