Бир қатор давлат кўчмас мулк объектларининг савдо жараёнлари юзасидан ахборот
I. Оммавий савдоларга чиқарилган “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Чотқол оромгоҳи” бино-иншоотлари бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори билан мазкур давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичга ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди.
Савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2022 йил 8 февраль соат 17-00га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали (ҳавола орқали Чорвоқ оромгоҳиЧотқол оромгоҳи) қабул қилинади.
II. Мирзо Улуғбек тумани, Шаҳриобод кўчаси, 53-уй манзилдаги бўш турган бино-иншоотлар бўйича савдоларнинг натижаси бўйича Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига асосан “Golden House Development” МЧЖ 74,0 млрд. сўм харид қийматини тўлаш шарти билан савдо ғолиби деб топилди.
Ўз навбатида, савдо ғолиби томонидан ҳудуднинг шаҳарсозлик меъёрларидан келиб чиқиб, маиший хизмат, спорт ва ижтимоий (таълим, соғлиқни сақлаш) хизматлар, кўнгилочар ва дам олиш марказлари, турар-жой мажмуалари ва умуман, ўзига хос инфратузилмага эга замонавий комплекс ташкил этиш кўзда тутилган.
Маълумот учун: ушбу бўш турган объект савдоси Давактив агентлигининг 2021 йил 18 ноябрдаги оммавий савдо тўғрисидаги эълонига мувофиқ ташкил этилган, 2021 йил 18 декабргача талабгорлардан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифлар қабул қилинган ва савдо жараёнида рақобат муҳити таъминланган.

Notification on the sale process of a number of state assets
I. The first stage of selling process of the “Chorvok Oromgokhi” recreation area, as well as the “Chotkol Oromgokhi” buildings and structures, put up for public auction has been completed. By the appropriate decision of the State Tender Commission, was approved the list of participants succeeded in the second stage of the sale process for these state assets.
Commercial proposals in terms of price, payment period and payable ability of the applicants passing to the second stage of the sale process will be accepted until 17:00 (tashkent time) on February 8, 2022 through the electronic trading platform “E-auksion” (link to “Chorvok Oromgokhi”, “Chotkol Oromgokhi”).
All applicants who have participated in the first stage of the sale process of these state assets will be sent individual formal notifications by the Working Body.
II. According to the aforementioned decision of the State Tender Commission “Golden House Development” LLC was declared the winner of the sale of buildings and structures on Shakhriobod street, 53, Mirzo-Ulugbek district, with the purchase price of 74.0 billion soums.
In turn, the creation of a modern complex of household, sports and social (education, healthcare) services, entertainment and recreation centers, residential complexes and unique infrastructure based on the town planning norms of the region are envisaged.
For reference: the sale of this state asset was organized in accordance with the announcement of the State Assets Agency on holding public auctions on November 18, 2021, applications from bidders were accepted through the E-auksion electronic trading platform until December 18, 2021, and provided a competitive environment .