18 апрель санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
14 008 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 55,6 млрд сўм бўлган 6 892 та лот 82,2 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 6,3 млрд сўм
• сотилган нархи 7,1 млрд сўм
• Хоразм вилояти Урганч шаҳрида жойлашган бошланғич нархи 663 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлигининг Хоразм вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги «Таъминот маркази» МЧЖ устав фондидаги 25 фоиз давлат улуши 729,3 млн сўмга сотилди.
• сони 132 та
• бошланғич нархи 3,7 млрд сўм
• сотилган нархи 4,8 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Олмазор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 264,8 млн сўм бўлган Олмазор енгил саноат коллежи балансидаги бино қисми 291,2 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 49 та
• бошланғич нархи 1,6 млрд сўм
• сотилган нархи 3,7 млрд сўм
• ер майдони 5 га
• Бухоро вилояти Ромитан туманидан бошланғич нархи 153,2 млн сўм бўлган савдо, умумий овқатланиш ва маиший хизмат кўрсатиш бинолари қуриш учун 16 сотих ер участкаси 551,5 млн сўмга сотилди.
• Сурхондарё вилояти Олтинсой туманидан бошланғич нархи 298,3 млн сўм бўлган кўп қаватли уй-жой қуриш учун 12 сотих ер участкаси 328,2 млн сўмга сотилди.
• сони 29 та
• бошланғич нархи 32,2 млрд сўм
• сотилган нархи 42,9 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Чилонзор туманидан бошланғич нархи 27,9 млрд сўм бўлган бино-иншоот 35,9 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 18 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 14 008 лота. Также было реализовано 6 892 объекта со стартовой ценой 55,6 млрд сумов за 82,2 млрд сумов.
• стартовая цена 6,3 млрд сум
• 25 процентов государственной доли ООО "Таминот маркази", принадлежащее территориальному управлению Хорезмской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Ургенч Хорезмской области, со стартовой ценой 663 млн сумов продано за 729,3 млн сумов.
• количество 132
• Часть здания, принадлежащая Алмазарскому колледжу легкой промышленности, расположенные в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 264,8 млн сумов сдана в аренду за 291,2 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в Ромитанском районе Бухарской области, площадью 16 соток, со стартовой ценой 153,2 млн ​​сумов продан за 551,5 млн сумов для строительства зданий торговли, общественного питания и бытового обслуживания.
• Земельный участок, расположенный в Олтинсойском районе Сурхандарьинской области, площадью 12 соток, со стартовой ценой 298,3 млн ​​сумов продан за 328,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• стартовая цена 32,2 млрд сум
• цена продажи 42,9 млрд сум
• Здание и сооружение, расположенные в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 27,9 млрд сумов проданы за 35,9 млрд сумов.