5 январь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
158 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 33,8 млрд сўм бўлган 111 та лот 60,4 млрд сўмга реализация қилинди.
• сотилган нархи 3,6 млрд сўм
Сурхондарё вилояти Шўрчи туманида жойлашган бошланғич нархи 152,8 млн сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Сурхондарё вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги собиқ маиший хизмат кўрсатиш биноси 305,6 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 153,4 млн сўм
• сотилган нархи 323 млн сўм
• ер майдони 1,1 га
Қорақалпоғистон Республикаси Хўжайли туманидан бошланғич нархи 10,5 млн сўм бўлган автомобилларга техник хизмат кўрсатиш иморати қуриш учун 50 метр квадрат ер участкаси 86,3 млн сўмга сотилди.
Суд ва бошқа орган ҳужжатларини ижро этиш йўналишида:
• бошланғич нархи 8,1 млрд сўм
• сотилган нархи 9,9 млрд сўм
Самарқанд вилояти Жомбой туманида жойлашган бошланғич нархи 7,3 млрд сўм бўлган “Фармасам Имкон” МЧЖ балансидаги ишлаб чиқариш заводи 7,6 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 января
На аукционы и открытые торги было выставлено 158 лота. Также было реализовано 111 объекта со стартовой ценой 33,8 млрд сумов за 60,4 млрд сумов.
• Бывшее хозяйственное здание, принадлежащее территориальному управлению Сурхандарьинской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенный в Шурчинском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 152,8 млн сумов продано за 305,6 млн сумов.
• стартовая цена 153,4 млн сум
• цена продажи 323 млн сум
• площадь земельного участка 1,1 га
• Земельный участок, расположенный в Хужайлийском районе Республики Каракалпакстан, площадью 50 кв.м., со стартовой ценой 10,5 млн ​​сумов продан за 86,3 млн сумов для строительства здания предоставления техуслуг автомобилям.
• Производственный завод, принадлежащий ООО "Фармасам Имкон", расположенный в Жомбойском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 7,3 млрд сумов продан за 7,6 млрд сумов.