9 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
379 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 54,1 млрд сўм бўлган 365 та лот 100,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 190 млн сўм
• сотилган нархи 377 млн сўм
• Сурхондарё вилояти Шеробод туманида жойлашган бошланғич нархи 47,1 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Сурхондарё вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган бино 164,9 млн сўмга сотилди.
• сотилган нархи 2,5 млрд сўм
• Хоразм вилояти Тупроққалъа туманида жойлашган бошланғич нархи 2,1 млрд сўм бўлган “Ўзсаноатқурилишбанк" АТБ балансидаги нотурар бино 2,2 млрд сўмга сотилди.
• сони 18 та
• бошланғич нархи 476 млн сўм
• сотилган нархи 532 млн сўм
• Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 180,1 млн сўм бўлган Абу Али Ибн Сино номидаги Жамоат саломатлиги техникуми балансидаги бино қисми 198,1 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 288 та
• бошланғич нархи 46,3 млрд сўм
• сотилган нархи 91,5 млрд сўм
• ер майдони 26 га
• Тошкент шаҳри Мирзо Улуғбек туманидан бошланғич нархи 39,4 млрд сўм бўлган савдо ва кўнгил очар мажмуалари ҳамда турар жой бинолари қуриш учун 1,42 гектар ер участкаси 59,1 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 3,9 млрд сўм
• сотилган нархи 4,5 млрд сўм
• Нукус шаҳридан бошланғич нархи 277 млн сўм бўлган "Камаз" автотранспорт воситаси 465,4 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 379 лота. Также было реализовано 365 объекта со стартовой ценой 54,1 млрд сумов за 100,8 млрд сумов.
• стартовая цена 190 млн сум
• цена продажи 377 млн сум
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Сурхандарьинской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Шерабадском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 47,1 млн сумов продано за 164,9 млн сумов.
Имущества предприятий с государственным участием
• Нежилое здание, принадлежащее АКБ "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в Тупроккалинском районе Хорезмской области, со стартовой ценой 2,1 млрд сумов продано за 2,2 млрд сумов.
• стартовая цена 476 млн сум
• цена продажи 532 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Техникуму общественного здравоохранения имени Абу Али ибн Сины, расположенная в Шайхантахурском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 180,1 млн сумов сдана в аренду за 198,1 млн сумов.
• количество 288
• стартовая цена 46,3 млрд сум
• цена продажи 91,5 млрд сум
• площадь земельного участка 26 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 1,42 гектар, со стартовой ценой 39,4 млрд ​​сумов продан за 59,1 млрд сумов для строительства торгово-развлекательных комплексов и жилых домов.
• цена продажи 4,5 млрд сум
• Автотранспорт "Камаз" с города Нукус, со стартовой ценой 277 млн ​​сумов продан за 465,4 млн сумов