Корея Республикасининг “Hotel Lotte Co., Ltd” компанияси бош директори билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 6 ноябрь куни Давактив агентлигида “Lotte” корпорацияси (Корея Республикаси) таркибига кирувчи “Hotel Lotte Co., Ltd” компаниясининг бош директори Ким Таэ Ҳонг бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда, Давактив агентлиги директори сўнги йилларда Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М. Мирзиёев бошчиликларида иқтисодиётни диверсификация қилиш ва унда давлат улушини қисқартириш бўйича тизимли ислоҳотлар амалга оширилаётганлиги, ушбу ислоҳотлар доирасида тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ Тошкент шаҳридаги “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини хусусийлаштириш жараёнлари тўғрисида тўхталиб ўтди.
Шу ўринда, Ким Таэ Ҳонг Ўзбекистонда “Hotel Lotte Co., Ltd” компанияси фаолият олиб боришидан манфаатдор эканлигини таъкидлади.
Шу билан бирга, Ўзбекистонда жадал олиб борилаётган хусусийлаштириш жараёнлари доирасида, шунингдек, меҳмонхоналарни бошқариш соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш имкониятлари муҳокама қилинди.

Проведена встреча с генеральным директором компании “Hotel Lotte Co., Ltd” Корейской Республики
6 ноября текущего года в Агентстве госактивов состоялась встреча с представителями делегации во главе с Ким Таэ Хонг, генеральным директором компании «Hotel Lotte Co., Ltd.», входящей в состав корпорации «Lotte» (Республика Корея).
На встрече директор Агентства госактивов отметил, что за последние годы, под руководством Президента Республики Узбекистан Ш.М. Мирзиеева проводятся системные реформы по диверсификации экономики и снижению доли государства в ней. В рамках данных реформ был обсужден процесс приватизации гостиницы «Lotte City Hotel Tashkent Palace» в Ташкенте согласно соответствующим программам приватизации.
В этом контексте Ким Таэ Хонг подчеркнул заинтересованность компании «Hotel Lotte Co., Ltd» в ведении деятельности в Узбекистане.
При этом были обсуждены возможности расширения сотрудничества в сфере гостиничного менеджмента в рамках процессов приватизации, стремительно осуществляемых в Узбекистане.