Корея Республикасининг “Hotel Lotte Co., Ltd” компанияси бош директори билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 6 ноябрь куни Давактив агентлигида “Lotte” корпорацияси (Корея Республикаси) таркибига кирувчи “Hotel Lotte Co., Ltd” компаниясининг бош директори Ким Таэ Ҳонг бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда, Давактив агентлиги директори сўнги йилларда Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М. Мирзиёев бошчиликларида иқтисодиётни диверсификация қилиш ва унда давлат улушини қисқартириш бўйича тизимли ислоҳотлар амалга оширилаётганлиги, ушбу ислоҳотлар доирасида тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ Тошкент шаҳридаги “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини хусусийлаштириш жараёнлари тўғрисида тўхталиб ўтди.
Шу ўринда, Ким Таэ Ҳонг Ўзбекистонда “Hotel Lotte Co., Ltd” компанияси фаолият олиб боришидан манфаатдор эканлигини таъкидлади.
Шу билан бирга, Ўзбекистонда жадал олиб борилаётган хусусийлаштириш жараёнлари доирасида, шунингдек, меҳмонхоналарни бошқариш соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш имкониятлари муҳокама қилинди.

A meeting was held with the CEO of “Hotel Lotte Co., Ltd.” of the Republic of Korea
On November 6 this year in the State assets management agency was held a meeting with representatives of the delegation headed by Kim Tae Hong, General Director of “Hotel Lotte Co., Ltd.”, which is part of the “Lotte” corporation (Republic of Korea).
At the meeting, the director of UzSAMA noted that in recent years, under the leadership of the President of the Republic of Uzbekistan Sh.M. Mirziyoyev, systemic reforms have been carried out to diversify the economy and reduce the share of the state in it. As part of these reforms, the process of privatization of "Lotte City Hotel Tashkent Palace" in Tashkent in accordance with the relevant privatization programs was discussed.
In this context, Kim Tae Hong emphasized the interest of Hotel Lotte Co., Ltd. in operating in Uzbekistan.
At the same time, they discussed the possibilities of expanding cooperation in the field of hotel management within the framework of privatization processes, which are being rapidly implemented in Uzbekistan.