Давактив агентлиги томонидан 2021 йил 31 май куни оммавий савдоларга чиқарилган давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичи якуни юзасидан ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2021 йил 31 майда берилган эълонга мувофиқ хусусийлаштирилиши белгиланган давлат активларининг оммавий савдоси бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичида давлат активларини сотиб олиш учун қизиқиш билдирган талабгорлардан 30 кун давомида таклифлар қабул қилинди.
Оммавий савдолар жараёнида “Ўқитувчи матбаа уйи” МЧЖнинг 100 фоиз давлат улуши бўйича 4 та, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари” бўйича 2 та талабгорлар томонидан таклифлар тақдим этилган.
Талабгорлардан келиб тушган барча таклифлар давлат активларини оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисидаги эълонда кўрсатилган талабларга мувофиқлиги кўриб чиқилди ва малакаланди (сараланди).
Савдо жараёнларининг биринчи босқичида иштирок этган ва иккинчи босқичга ўтган талабгорларга Ишчи орган томонидан расмий хабарномалар юборилди.
Савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2021 йил 13 июль соат 15 – 00гача тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар қабул қилинади.

Объявление об итогах первого этапа процесса торгов государственных активов, выставленных на публичные торги Агентством госактивов 31 мая 2021 года
В соответствии с объявлением, опубликованным 31 мая 2021 года касательно публичных торгов приватизируемых государственных активов, на первом этапе процесса торгов Агентством по управлению государственными активами в течение 30 дней принимались предложения от претендентов, проявивших заинтересованность в приобретении государственных активов.
В процессе публичных торгов по реализации 100 процентов государственной доли в ООО «Укитувчи матбаа уйи» поступили 4 предложения, а по «Зданиям и сооружениям гостиницы», расположенных по адресу Мирзо-Улугбекский район, улица Шуртепа, дом-2, поступили 2 предложения от претендентов.
Все предложения, поступившие от претендентов, прошли предварительный квалификационный отбор в соответствии с требованиями, указанными в объявлении о выставлении государственных активов на публичные торги.
Рабочим органом будут направлены официальные уведомления всем претендентам, участвовавшим на первом этапе процесса торгов, а также каждому претенденту, допущенному ко второму этапу торгов.
Коммерческие предложения, в частности предложения по выкупной стоимости, срокам оплаты и платёжеспособности, от претендентов, допущенных ко второму этапу процесса торгов, принимаются в срок до 15 – 00 часов 13 июля 2021 года.