"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК устав капиталидаги 50,0% улуши (кейинги ўринларда - Актив)ни хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компанияси (кейинги ўринларда - Консультант) танлаб олиниши юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини жорий йил 5 сентябрь куни соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар тақдим этишларини сўраймиз.
Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-консултантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган асосий консультант кўрсатилиши лозим.
Вохиджон Тожиев, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаменти бошлиғи ўринбосари;
Тел.: + 998-71-259-20-91; эл.почта: tender@davaktiv.uz.
"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚКни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг жорий йил 18 мартдаги ПҚ-168-сон қарорига мувофиқ, "Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК устав капиталидаги 50% улушини хусусийлаштириш (кейинги ўринларда - Битим) белгиланган.
Сотиш жараёнлари автомобиллар учун бўёқ ишлаб чиқариш саноати ҳамда активнинг индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Қонун ҳужжатлари ҳамда Молиявий ҳисоботнинг халқаро стандартлари (МҲХС)га асосан тайёрланган молиявий ҳисоботга мувофиқ, Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.
"Уз-ДонгЖу Пэинт Компани" МЧЖ ҚК – автомобиллар учун лак-бўёқлар, пломба моддалари, кузовларини дастлабки ишлов бериш учун кимёвий моддалар, тунука идишлар ва металл бочкалар, резина қистирмалари ишлаб чиқарувчи корхона, шунингдек, спорт поябзали ишлаб чиқариш цехини ўз ичига олади.
Компаниянинг устав капитали 28,7 млрд. сўм.
2021 йил якунига кўра, компания 49,2 млрд. сўм соф тушум олган.
Компаниянинг Марказий офиси Aндижон вилояти, Aндижон шаҳар, Aйрилиш кўчаси, 4-уйда жойлашган.
Бўёқ ишлаб чиқариш соҳасида тегишли билим ва тажрибага эга бўлган маслаҳатчига устунлик берилади.
в) Лойиҳани амалга оширишдан келиб чиқиб, Битимни амалга ошириш юзасидан ишларни ташкил этиш бўйича таклиф. Таклиф этилган битимга жалб қилинган жамоа ҳақида маълумот, шахсларнинг (жисмоний ва юридик) исмлари ва улар ҳақидаги маълумотлар: иш тажрибаси, фаолият муддати, битимлар тузиш бўйича умумий тажриба ва уларни амалга ошириш бўйича малакаси (15 баллгача);
Хусусийлаштириш бўйича консультантдан кутилаётган ишлар ҳажми:
I. Aвтомобилларга бўёқ ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиш:
Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва бозор таҳлили, соҳа корхоналарини ривожлантириш учун зарур шарт-шароитлар;
хатарлар (риск)нинг таҳлили: инвестор таҳлилига мувофиқ активни хатарга қўядиган потенциал йўналиш ва эҳтимолларни аниқлаш ва бундай битимларнинг муваффақиятсизлигига сабаб бўладиган энг кенг тарқалган сабабларни ўрганиш. Аниқланган хатарларни камайтириш борасида чора-тадбирларни белгилаш тўғрисида тавсиялар бериш;
тадбиркорлик фаолияти натижаси бўйича асосланган ҳуқуқий манбаларини ва мулкдан фойдаланиш билан боғлиқ бошқа хўжалик фаолиятлари бўйича асосларни аниқлаш ва хулоса бериш;
шунингдек, мол-мулкни кўпайтириш, битимлар асосида қўлга киритиш, мерос қилиб қолдириш, Актив фойдасига ёки учинчи шахс мулкига эгалик қилиш ҳуқуқини вужудга келтириш муддати, учинчи шахслар фойдасига Активнинг мол-мулкига бўлган мулкий ҳуқуқлар бўйича белгиланган чекловлар;
меҳнат ва антимонополия қонунларига, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш тўғрисидаги низомларга риоя қилиш ҳолати.
(1) Aгар ариза консорциум томонидан тақдим этилган тақдирда, консорциум бўйича келишувни тақдим этиш, шунингдек, мувофиқлаштирувчи асосий маслаҳатчини (одатда консорциум раҳбари деб аталади) кўрсатиш лозим. Ушбу ҳолатда, хизматларнинг умумий қиймати кўрсатилиши керак.
(2) Агар консультантларнинг таклифлари “а”, “б” ва “в” бандларида кўрсатилган талаблардан келиб чиқиб 30 баллдан кам баҳоланса,  “г” бандида назарда тутилган баҳолаш балли қўлланилмайди.

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - the "State Assets Agency"/"Seller"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - the "Consultant") for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC by selling 50.0% of shares in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the Request for Proposals (RfP) below, no later than September 5, 2022 at 18:00 (Tashkent time).
Vohidjon Tojiyevdeputy head of the department of transformation and privatization of large state assets of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;
Request for Proposals for services of the consultant on privatization "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 18, 2022 № PD - 168 provides for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC by selling 50.0% of shares in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Deal").
The sale process must be organized according to the best world practice, taking into account industry of production of paint and varnish products and individual specifics of the Asset and the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan. For the decision of the Seller, an independent valuation of the Asset in accordance with national legislation, based on financial statements prepared in accordance with International Financial Reporting Standards (IFRS) is carried out.
"Uz-DongJu Paint Company" JC LLC is an enterprise producing paint products, construction and industrial paints, automobile sealants, automobile body pretreatment chemicals, tin containers and metal drums, rubber seals, and a sports shoe manufacturing shop.
The authorized capital is 28,7 billion UZS.
By the end of 2021, the company had revenue of 49,2 billion UZS.
The head office of the enterprise is located in Andijan region, Andijan city, Airilish street, 4.
Preference is given to a consultant with the appropriate knowledge and experience in the field of paint products.
The Consultant's proposal (individual applicant or consortium) must be prepared in Russian/English or Uzbek and must contain information on the following:
c) Proposal on the organization of the Transaction in terms of project management (phases, considering completion date). Information about the team that is involved in the proposed Transaction, indicating the names of individuals and information about them: work experience, work experience, general experience in concluding transactions and specific experience in conducting transactions (up to 15 points);
d) Two-part Commercial Proposal (up to 40 points):
e) A written statement of sufficient competence as well as human, time, material resources to perform the tasks assigned.
f) Information on the presence of a conflict of interest. Indicate whether the Consultant currently has a mandate for a potential transaction that could give rise to a conflict should he be involved in this Transaction.
I. Analysis of the market for the production of paint products:
Analysis of the oil and gas market and the prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan;
and in the region, the necessary conditions for the development of enterprises of the industry;
Analysis of the experience of privatization of the industry enterprises in other (including neighboring) countries, the main reasons for the failure of privatization of this type of asset, the factors that ensure the success of privatization and further development of the industry.
II. Analysis of the Asset
Risk analysis: identifying potential areas of concern about the Asset from an investor's perspective and the most common reasons for failures of such transactions. Providing recommendations for measures to mitigate the identified risks;
Conducting due diligence, including, but not limited to examining the issues of:
determining the grounds and providing opinions, including the substantiation of rights aspects of the results of entrepreneurial and other economic activities related to;
with the use of property, as well as the creation, acquisition of property in transactions, inheritance, acquisitive rights in favor of the Asset or on the property of third parties, limited property rights established on the property Assets in favor of third parties;